System nawadniania przy CH Nova Park

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

System nawadniania przy CH “Nowa Park” W Gorzowie Wielkopolskim.

Zdecydowanie największe przedsięwzięcie w tym sezonie. Blisko 2 kilometry  rur oraz tyle samo wykopów pod nie..

Nie należy zapomnieć również o 5 przeciskach, które należało zrobić pod wyjazdem i wjazdem na parking a także pod chodnikami. Obiekt o  powierzchni 8000 m2 zieleni.
Do wykopania tak dużej długości rowów użyliśmy specjalnej maszyny dzięki której nie traciliśmy czasu na ręczne wykopy szpadlami. Mowa tutaj o koparce łańcuchowej DITCH-WITCH 1330. Moc przerobowa maszyny to około 100 metrów na godzinę na głębokość około 50 cm. Nie obyło się oczywiście bez utrudnień, gdyż gdzieniegdzie trafialiśmy na wielkie kawałki gruzu(warto zaznaczyć, iż jest to obszar dawnego “Ursusa” - stąd te “niespodzianki). Cały obszar zmieścił się w 23 sekcjach z elektrozaworami. Do umiejscowienia użyliśmy 5  skrzynek JUMBO. Dodatkowo na prośbę inwestora zainstalowaliśmy dodatkowo jeden punkt poboru wody w małej skrzynce.


Czym zraszamy tą ogromną połać ziemi?

W zależności od miejsca położenia zieleni użyliśmy 30 zraszaczy obrotowych RainBird 5000 SS - są to zraszacze antywandalowe ze wzmocnionym korpusem. Zostały one umiejscowione tam, gdzie odbywają się w okresie letnim wiosennym czy jesiennym różnego typu imprezy. Wzmocnienie pozwoli na zniwelowanie wszelkiego rodzaju szkód tj. uszkodzenia głowic czy innych części zraszaczy.

Drugim rodzajem zraszaczy, które zostały zainstalowane na pozostałych obszarach są tzw. mp rotatory (aż 80 !). Są one doskonałym rozwiązaniem, do miejsc gdzie ciśnienie jest optymalne i silne, charakterystyczne spirale doskonale polewają każdy zakątek areału. Do wyboru mamy szeroką gamę rotatorów - o dalszym zakresie zraszania, jak i o mniejszym, a także uwzględniające różne kąty ustawienia względem powierzchni.

W jaki sposób zarządzamy i sterujemy taką dużą ilością sekcji?

Oczywiście niczym innym jak systemem HydraWise.

Sterowniki są zainstalowane w dwóch pomieszczeniach z dostępem do internetu, dzięki czemu mamy stały podgląd na stan techniczny systemu, jak i stan pogody. System na podstawie łączenia ze stacją pogodową decyduje sam, czy sekcje się uruchomią, czy też nie.

Więcej na temat systemu inteligentnego nawadniania HydraWise dowiecie się czytając nasz artykuł : czytaj tutaj .

Całość prac zakończyliśmy w 3 tygodniach roboczych. Biorąc pod uwagę często kapryśną pogodę to jest to bardzo dobry wynik. Wykwalifikowany zespół jest bardzo istotny gdy w grę wchodzi zbudowanie dużego systemu nawadniania.

Z wielkim zadowoleniem i dużym optymizmem zapraszamy serdecznie do korzystania z naszych usług w zakresie budowania tak dużych systemów. Z pewnością się państwo nie zawiodą.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 styczeń 2017 13:21

© Copyright Hydro-ekspert, All Rights Reserved.