Inteligentne nawadnianie ogrodu w Trzebnicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogród w Szczytkowicach koło Trzebnicy  to nasze kolejne “nawodnieniowe dzieło”. Mała miejscowość znajdująca się nieopodal Wrocławia a wśród pól stoi dom robiący wrażenie...

Teren z roślinami  do podlewania był tworzony od podstaw. W całości to 2000 metrów kwadratowych, natomiast bezpośrednio do podlewania zostało zagospodarowane 1400 metrów kwadratowych. Ogród ma kształt prostokąta a jego ramę tworzą tuje. Prócz tego bardzo dużo roślin które zostały uzupełnione o biały grys czy też nieco większe drzewka o kamienie większej wielkości.

Pogoda momentami nie rozpieszczała, ale po pokonaniu kilku przeszkód udało nam się zakończyć system w 3 tygodnie robocze. Należy tutaj wspomnieć, że w wyniku zmian ustawien roślin trzeba było zmienić również konfigurację zraszaczy co również wiąże się z dodatkowym czasem.

Do wykopywania rowów na rury o średnicy 32 cali używaliśmy tradycyjnie koparki łańcuchowej  Ditch Witch 5000.

Źródłem wody w tym przypadku była studnia głębinowa oraz zbiornik retencyjny na deszczówkę. W celu doprowadzeniu wody do całego systemu użyliśmy dwóch pomp.

Zraszacze które zostały zastosowane to MP Rotator (o których można poczytać na naszej stronie) oraz obrotowe RainBird5000. Dodatkowo między małymi roślinami została wykorzystana linia kroplująca o długości liczącej sobie ponad 1 kilomter.


Podsumowując całe nawadnianie zostało zamknięte w dziesięciu elektrozaworach umiejscowionych  w trzech skrzynkach. Dziesięć sekcji sterowanych jest przez system HydraWise, który jest fantastycznym rozwiązaniem w ramach części inteligentnego domu i ogrodu.

Ostatnio zmieniany czwartek, 26 styczeń 2017 13:28

© Copyright Hydro-ekspert, All Rights Reserved.